Tidsprogram och startlistor BAUHAUS-galan Indoor 28/1 - BAUHAUS-galan

Tidsprogram och startlistor BAUHAUS-galan Indoor 28/1

Tidsprogram och startlistor BAUHAUS-galan Indoor 28/1

BAUHAUS byggvaruhus, Bromma, lördag 28 januari 2017.
Foto: Deca Text&Bild
All info om BAUHAUS-galan Indoor

Tidsprogram
12.30  M Stav
13.55  K 60 m häck Förtävling, kvalificering till huvudtävling
14.10  M 60 m häck Förtävling, kvalificering till huvudtävling
14.25  M 60 m Förtävling, kvalificering till huvudtävling
14.25  K Stav
14.40  K 60 m Förtävling, kvalificering till huvudtävling
14.45  K Höjd
14.50  Invigning
15.07  K 60 m häck Huvudtävling
15.20  M 60 m häck Huvudtävling
15.30  M 60 m Huvudtävling
15.45  K 60 m Huvudtävling

Startlistor

Men 60 m Born Nationality Club Personal Best Season Best
Richard Kilty -89 GBR 6.49 -14
Odain Rose -92 SWE Thorengruppen TFC 6.62 -13
Solomon Bockarie -87 NED 6.66 -16
Sheldon Mitchell -90 JAM 6.65 -14
Austin Hamilton -97 SWE Malmö AI 6.72 -16 6.80
Emile Erasmus -92 RSA 6.78 -15
André Drummond -90 SWE Spårvägens FK 6.91 -11 7.18
Men 60 m Hurdles
Dominik Bochenek -87 POL 7.63 -14
Kacper Schubert -95 POL 7.83 -16
Alexander Brorsson -90 SWE Athletics 24Seven SK 7.73 -13 7.89
Fredrik Samuelsson -95 SWE Hässelby SK 8.18 -16 8.18
Jonathan Holm -94 SWE Strands IF 8.03 -16 9.38
Petter Olson -91 SWE Hässelby SK 8.06 -15 8.32
Men Pole Vault
Rasmus Jørgensen -89 DEN 5.63 -13 5.30
Filip Gyllensten -92 SWE IF Kville 5.17 -16
David Kappelin -95 SWE Örgryte IS 5.01 -16
Esa Hiltunen -96 SWE Ullevi FK 4.90 -16
Oscar Janson -75 SWE Ullevi FK 5.70 -03 5.00
Women 60 m
Susanna Kallur -81 SWE Falu IK 7.24 -07
Dina Asher-Smith -95 GBR 7.08 -15
Gayon Evans -90 JAM 7.33 -11
Elin Östlund -91 SWE KFUM Örebro 7.39 -15 7.42
Gladys Bamane -89 SWE Spårvägens FK 7.49 -17 7.49
Jessica Östlund -93 SWE Hässelby SK 7.64 -15
Moa Kjellander -99 SWE Åhus FK 7.86 -17 7.86
W 60 m Hurdles
Susanna Kallur -81 SWE Falu IK 7.68 -08
Isabelle Pedersen -92 NOR 7.95 -15
Raven Clay -90 USA 8.10 -16
Eefje Boons -94 NED 8.19 -16
Maja Rogemyr -91 SWE IF Göta Karlstad 8.31 -14 8.44
Emma Tuvesson -91 SWE Hammarby IF 8.29 -11 8.75
Amanda Hansson -99 SWE Hässelby SK 8.38 -17 8.38
Sofia Mossberg -95 SWE Falu IK 8.42 -15 8.52
Sofia Johnsson -94 SWE Hässelby SK 8.64 -16 8.78
Malin Skogström -95 SWE Hässelby SK 8.57 -16
Women High Jump
Sofie Skoog -90 SWE IF Göta Karlstad 1.94 -16 1.81
Emma Green -84 SWE Örgryte IS 1.98 -08 1.86
Urszula Gardzielewska -88 POL 1.93 -16
Tonje Angelsen -90 NOR 1.93 -12
Iryna Gerashchenko -95 UKR 1.95 -14 1.88
Yuliya Levchenko -97 UKR 1.92 -17 1.92
Barbara Szabó -90 HUN 1.93 -15 1.80
Women Pole Vault
Michaela Meijer -93 SWE Örgryte IS 4.60 -16
Malin Dahlström -89 SWE Ullevi FK 4.52 -14
Marta Onofre -91 POR 4.51 -16 4.01
Iryna Yakaltsevich -93 BLR 4.40 -16
Anjuli Knäsche -93 GER 4.43 -16 4.20
Regine Kramer -93 GER 4.20 -14 4.20
Hanna Jansson -95 SWE Ullevi FK 4.05 -15 3.85
Sara Cannmo -96 SWE Örgryte IS 3.94 -15 3.65

No Comments

Leave a Reply

TITELSPONSOR

HUVUDSPONSOR

PARTNER

Mejl:

info@stadionklubbarna.com

Besöksadress:

Klocktornet, Stockholms Stadion

Lidingövägen 1

114 33 Stockholm

Faktura-adress:

Stadionklubbarnas Service Stockholm AB

Box 26099

100 41 Stockholm

Organisationsnummer: 556772-0502
Bankgiro: 410-0830
Frågor om något som rör galan?

Kontakta OSS




BAUHAUS-galan